Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
İHBAR EDİN!
 
İHBAR EDİN!

Teröre zemin oluşturan, terör faaliyetlerini destekleyen suçluları ve suç unsuru içeren profil ve sayfaları ihbar edin.

Vatandaşlarımızı provoke etmeyi amaçlayan, hükümet aleyhine kara propaganda içeren şahısların paylaşımlarının ve çağrıların artması üzerine harekete geçen Emniyet Genel Müdürlüğümüz, bu tür paylaşım ve içeriklere karşı duyarlı olunması uyarısında bulundu.

155 POLİS İMDAT HATTI YOLUYLA İHBAR

155, vatandaş ile Polis arasındaki irtibatı sağlamak amacıyla 7 gün 24 saat hizmet veren, suçun önlenmesi, eğer suç işlenmişse suçlunun bir an önce yakalanması ve vatandaşımızın devam eden mağduriyetinin giderilmesi için kullanılan arayarak veya SMS yoluyla mesaj atarak kullanabileceğiniz sırdaş bir hattır.

Yapılan tüm ihbarların gerçek kabul edildiği 155 POLİS İMDAT HATTI‘nda alınan ihbar sisteme geçilir ve gelen tüm ihbarlar gizlilik derecesiyle kayıt altına alınır ve ihbarı veren vatandaşın kimliği kesinlikle başkaları ile paylaşılmaz. 155 Polis İmdat Hattı’na gerekli tüm bilgilerin verilmesi ve delillenip işlemin yapılmasında ve suçun kesinleştirilmesinde büyük fayda sağlamaktadır.


EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN İNTERNET SİTESİNDEKİ İHBAR SAYFASI YOLUYLA İHBAR

Emniyet Genel Müdürlüğü internet sayfasında bulunan 155 POLİS İMDAT sayfasından telefon numaranızı ve e-mail adresinizi vermeden direk olarak ihbarda bulunabilirsiniz.

140 TERÖR İHBAR HATTI YOLUYLA İHBAR

Terör örgütü olan FETÖ’yü 140 Terör İhbar Hattı ile de ihbar edebilirsiniz. Terörden arananlar listesi arasında bulunan isimleri ihbar ettiğiniz takdirde ödüllendirileceğinizi unutmayın. http://www.terorarananlar.pol.tr/Sayfalar/default.aspx

SİBER İHBAR HATTI YOLUYLA İHBAR
Sosyal medyada faaliyet gösteren teröristleri ve terör destekçilerini bu yolla ihbar edebilirsiniz. Ekran görüntüsünü ve linkini attığınız takdirde ihbarınız değerlendirilecektir. siber.onleme.arastirma@egm.gov.tr,siber@egm.gov.tr, siber.ankara@egm.gov.tr, 
siber.istanbul@egm.gov.tr adreslerine bağlantı adresi ve ekran görüntüsüyle bildirin.​

 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • UPEM
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • UTSAS Sempozyumu
  • Çocuklar Uluslararası Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı