Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Bir Halkın Uyanışı; 15 Temmuz Demokrasi Zaferi
 
Türkiye'nin en karanlık gecelerinden birinde millet destan yazdı. Polis Halk birlikteliği terörist unsurları tek elden süpürdü.
15 Temmuz gecesi, demokrasimizi esir almaya çalışanlara tarihi nitelikte bir ders verildi. Tanklara karşı, yüreklerini ortaya koyan bir millet elbette esir düşmeyecekti!
Kendilerini hedef alan namluları, sıkılan kurşunları, atılan bombaları, tankları hiçe saydılar, bedenlerini darbe girişimine siper ettiler. Kimi yaralandı, kimi şehit oldu. Ama zalimlere geçit verilmedi.
Emniyet Teşkilatı ve halkın canla başla mücadele ettiği o kara gecede, Yeni Türkiye’nin dik duruşu tarihe geçti.
 15 Temmuz gecesi hainler bu vatanın evlatlarına topla, tüfekle, tankla saldırdılar. Büyük Millet Meclisini bombaladılar. Kendi insanlarının üstüne kurşun sıktılar. Zannettiler ki bu kahraman millet, bu yapılanlardan korkacak. Asla ve asla korkmadı, aksine cesur yürekli insanlarımız bu yapılanlara karşı çıktı. Kahramanca darbe girişimini püskürten polis ve halk işbirliği sayesinde, hainlere haddini bildirdi. Demokrasimizi korumak adına, aydınlık geleceğimiz için Türk milleti canını ortaya koydu.
“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”
O şanlı bayrağımıza rengini veren kanlar Türkiye Cumhuriyeti’nin iradesine darbe vurmak isteyenlere karşı aktı.
O bayrak ki, vatan ve milletin bekası için sımsıkı tutuldu ve asla elden bırakılmadı.
Cumhuriyet tarihinde kanlı bir döneme imza atan hainlere haddini millet bildirdi.
Türk Milleti, vatanına sahip çıkarak bir gece de Türkiye Cumhuriyeti’nin vatan olduğunu ve bu toprakları ezip geçmenin kolay olmadığını tüm cihana gösterdi.
Aziz bir milletin evlatlarıyız. Ve damarımızda akan kanın, gerekirse bayrak uğruna akıtılacağından hiç şüphe duymayan bir milletiz.
Ülkemizin İşgal Edilmesine İzin Verilmedi
Terör şebekesi FETÖ’nün aziz milletin Türk Ordusu için sağladığı bütün imkân ve kabiliyetlerden yararlanarak ve dış destek alarak giriştiği kanlı darbe/işgal kalkışmasının başlangıcından itibaren Emniyet Teşkilatı halkın desteği ile canla başla mücadele etti.
Polis-Halk Ortak İrade Oluştu
Hain terör saldırısına karşı safları sıklaştırdık. Devleti temsil eden üniformalarımızın kefeni olmasını dileyerek bu yolda korkmadan yürüyen polislerimiz, devletin asıl sahibi halkla ortak bir şekilde çalıştı. Polis-Halk ortak irade oluşturdu.
Hainler Diz Çöktü
Mermileri yok sayıp, darbecilerin üzerine yürüyen millet, kan kusan tanklara ve uçaklara aldırış etmeden vatanını, ülkesini ve kendisini hedef alan alçaklara meydan okudu, meydanları bırakmadı. Millet küresel şebekelerin hizmetkarı tetikçi terörist ve hainleri tek tek teslim aldı. Onurlu bir duruş sergileyen millet, onursuzları 24 saat içerisinde püskürttü. Namluyu düşman yerine milletimize çeviren hainlere haddini bildirdi. Karanlık geceyi aydınlığa çeviren millet, geleceğinin teminatına dair inancını da ortaya koydu.
‘Sen’ ‘Ben’ Demeden “Biz” Olduk
“Vatan da meydanlar da bizim” diyerek alanları bir an bile boş bırakmayan halk, 81 ilde birlik oldu. Millet, birlik ve beraberliğinin asla bozulamayacağının mesajını verdi.
Darbecileri Milletle Alt Ettik
Direnişten, dirilişe yönelen mücadelenin tam anlamıyla başarıya ulaşması için vatan savunması her alanda sürdürüldü. Emniyet Teşkilatı olarak; dik duruyoruz, emanete sahip çıkıyoruz, değerlerimizi kuşanarak yeryüzünde fitne, kaos ve terör hakim olsun diye savaşan katillerin kanlı planlarını yerle bir ediyoruz. Bitmedi! Çağlardan çağlara, kuşaklardan kuşaklara süregelen kardeşliğimizle, küresel darbecileri topyekün milletle alt edeceğiz.
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • UPEM
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • UTSAS Sempozyumu
  • Çocuklar Uluslararası Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı