Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Başbakan Binali Yıldırım; "Şehitlerimiz Türkiye'nin Bekası İçin Canlarını Ortaya Koyan Yiğitlerdi"
 
Başbakan Sayın Binali Yıldırım, Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişiminde savaş uçakları tarafından bombalanan ve çok sayıda Özel Harekat polisinin şehit olduğu Emniyet Teşkilatı’nın göz bebeği, Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı ziyaret etti.
Başbakan Binali Yıldırım, Özel Harekat Daire Başkanlığında yaptığı açıklamalarda hainlerin umduklarını bulamayacaklarını ifade etti. Yıldırım; "Bu örgütün ne kadar cinnet noktasına geldiğini, ne kadar insanlıktan çıktığını gösteren bundan daha açık bir delil olamaz. Bize delil delil diye ipe un serenlere şunu söylüyorum; bundan daha büyük delil var mı?" dedi.
Başbakan Yıldırım, "Hainlerin Türkiye Cumhuriyeti'nin birliğine, beraberliğine karşı hazırlık yaptığı günün haftasındayız. FETÖ terör örgütü mensuplarının, asker kılığındaki teröristlerin ülkenin, milletin bağımsızlığına karşı başlatılan bu hain girişimi sona erdirmek için hazırlık yapan 43 tane yiğidimizi, attıkları bombayla şehit ettiler. Helikoptere binme esnasında ise, 7 yiğit kardeşimizi şehit verdik. Toplam burada 50 şehidimiz var.” diye konuştu.
Başbakan; “Özel Harekat Daire Başkanlığı, Ankara'nın kalbi ve vatandaşın dişinden, tırnağından arttırarak verdiği füzeler, uçaklar, vatandaşın huzuru için çalışan polis kardeşlerin üzerine saldırdıkları yerdir” dedi.
“Gölbaşında arkadaşlarımızın hazin öyküsü var”
Gölbaşında şehit düşen polislerimizin her birinin ayrı hikayesinin olduğunu söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti; “Buradaki Özel Harekat polislerimiz Güneydoğuda mücadelelerini yapmış arkadaşlardı. Onlar Türk milletinin kalbinde taht kurmuştur. Hain darbe girişiminin bertaraf edilmesi onların bu kahramanlıkları sayesinde gerçek olmuştur. Onlar bizim yiğitlerimizdir. Şehitlerimiz Türkiye'nin bekası için canlarını ortaya koyan yiğitlerdi.” dedi.
“Uyanık olacağız, bilgi kirliliği var”
Başbakan, vatandaşlarımızın tedirgin olmasına vurgu yaparken sözlerini şöyle sürdürdü; “Vatandaşın huzuru sağlanmıştır. Uyanık olacağız. Bilgi kirliliği var.  İntikam duygusuyla harekete geçmeye çalışan çılgınlar olabilir. Bunun da maksatlı olduğunu göz ardı etmeyelim. İnsanları korkuya, paniğe sevk edip başka planlara kalkışmaya kalkmak isteyenler olabilir. Vatandaşlar resmi görevlilerin açıklamalarına itibar etmeli.” dedi. 
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • UPEM
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • UTSAS Sempozyumu
  • Çocuklar Uluslararası Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı