Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Başkomutandan Demokrasi Çağrısı
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı çağrı üzerine Türk Milleti, demokrasiye sahip çıktı. Bu hain kalkışmaya cevabı en güzel yine bu milletin evlatları verdi.
Türkiye 15 Temmuz akşamı tarihte görülmemiş bir hainlikle karşı karşıya kalmıştı. FETÖ’cü cunta, milli iradeye darbe vurup önce orduyu sonra da ülkeyi ele geçirmeye kalkışmıştı. Kalkışmanın akamete uğramasını sağlayan kader anlarından biri Gazeteci Hande Fırat’ın, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a telefonla bağlanıp, yapılan konuşmayı facetime üzerinden yayına vermesi oldu. Bu yayın sayesinde halkımız sokaklara döküldü.
Bu çağrı üzerine millet sokakta iradesine sahip çıkmış ve kurşunlara göğsünü siper etmişti. Darbe püskürtüldü, darbecilerin büyük çoğunluğu yakalandı. O ilk dakikalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajını ekranlara taşıyan CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması tarihi nitelikteydi.
Cumhurbaşkanımızın Türk Milleti’ne yaptığı konuşma şöyleydi; “Bu hareket, Silahlı kuvvetlerimizin içerisindeki bir azınlığın kalkışma hareketidir. Mağlum yapı olan paralel yapıya ait bir kalkışma hareketidir. Ülkemizin birliği beraberliği ve bütünlüğüne karşı yapılan bu harekete inanıyorum ki, milletçe vereceğimiz güzel bir cevapla bunlar gerekli olan cezayı alacaktır. Şu anda bu milletin imkanları ile ortaya konmuş olan tankı, topu, helikopteri kullanarak milletin üzerine gelmenin bedelini çok ağır ödeyeceklerdir. Bu konuda gerek Cumhurbaşkanı olarak, gerek Başbakanımız, hükümetimiz olarak bizler atılması gereken adımlar ne ise bu adımları atacağız. Bunun bedelini bizler farklı bir şekilde yorumlayamayız. Meydanı da onlara bırakamayız. Şu anda yapmış oldukları işgali de çok kısa zamanda ortadan kaldıracağız. Kararlı bir şekilde de bu işin üzerine gideceğimizi tüm halkıma bildirmek istiyorum.
Bu konudaki kararlılığımızı kimse de test etmesin. Buradan milletime çağrı yapıyorum. Milletimizi illerimizin meydanlarına, havalimanlarına davet ediyorum. Milletçe meydanlarda toplanalım ve bunların, o azınlık grubun tanklarıyla toplarıyla gelsinler, halkın gücünün üzerinde bir güç ben tanımadım bugüne kadar.
Bunlar emir komuta zincirini askıya almış ve çiğnemişlerdir. Bunun içerisinde olanlar şu anda altın üste yönelik attığı bir adımdır. Ben bu ülkenin Cumhur başıyım ve Başkomutanım aynı zamanda. Başkomutan olarak benim haberimin olmadığı bu adımda yargı zaten bunlara cevabını verecektir. Gereği neyse zaten bunu yapacağız. Bu bulanık havayı meydana getirenler bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerdir.
Milletime çağrı yapıyorum. Meydanlara gelin ve bunlara gereken cevabı hep birlikte verelim. Kesinlikle bu darbecilerin başarılı olacağına inanmıyorum. Tarih boyunca darbeciler başarılı olamamışlardır. Er ya da geç yok olmuşlardır. Bu da böyle bilinsin.” şeklinde konuştu.
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • UPEM
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • UTSAS Sempozyumu
  • Çocuklar Uluslararası Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı