Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Özel Harekat Daire Başkanlığını Ziyaret etti"
 
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz kalkışmasında hainlerin hava saldırısıyla bombaladığı Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı'nı ziyaret etti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe girişimi sırasında iki kez hava saldırısıyla bombalanan Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı’nı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazını Özel Harekat Daire Başkanlığı içerisinde bulunan Şehitler Camisi'nde kıldı. Erdoğan, cuma namazının ardından 15 Temmuz'da darbe girişimi sırasında bombalanan Özel Harekat Daire Başkanlığındaki şehitlere özel bölüme geçti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar ile Yüksek Askeri Şura üyeleri de eşlik etti.
Ziyareti sırasında bir konuşma da yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Silahlı kuvvetlerimizin en üst kademedeki sorumlusu olan kardeşlerim, Emniyet Teşkilatımızın en üst kademesindeki sorumlu kardeşlerim, birlik beraberlik içerisinde bu anlamlı yerde bir araya geldik.  Sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimize rabbimden şifalar diliyorum. Sizlerin 15 Temmuz’daki duruşunuz, sizlerin milletimle beraber müşterek duruşu bir hain grubun özellikle saldırılarını püskürtmüştür.” şeklinde konuştu.
''Dünya demokrasi nöbetini tutanları izledi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hainlerin içimizde olabileceğini ve bizi asla yıldıramayacağının altını çizdi. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü;  “İşte hainler geldiler, Özel Harekatımızı bombalamak suretiyle 50 kardeşimizin şehit olmasına sebep oldular. Ama onlar ihanetleriyle anılacaklar. Şehitlerimiz hiç unutulmayacak. Onlar bu vatanı vatan yapanlar olarak anılacaklar. Biz askeriyle, polisiyle, köy korucularıyla ve tüm milletimizle 15 Temmuz’da hamd olsun bir olduk, beraber olduk, kardeş olduk, hep birlikte Türkiye olduk. Türkiye olduk diyorum niye biliyor musunuz?  Çünkü dünya demokrasi nöbetini tutanları izledi.” dedi.
Konuşmasının ardından alkışlarla uğurlanan Erdoğan, incelemelerine devam etmek üzere Havacılık Dairesi Başkanlığına geçti.
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • UPEM
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • UTSAS Sempozyumu
  • Çocuklar Uluslararası Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı