Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ SELAMİ ALTINOK İLK DERECE AMİRLİK 2’NCİ DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDI
 
Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok:

“Milletin iradesi dışında bir irade tanımayacağız”

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok 2’nci Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Alan Kursiyerlerin Mezuniyet Töreninde Polis Teşkilatı’na Bundan Sonra Hiçbir Yapının Sızmasına İzin Vermeyeceklerini Ve Milletin İradesi Dışında Bir İrade Tanımayacaklarını Vurguladı.

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok 2’nci Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi alan kursiyerlerin mezuniyet törenine katıldı. Emniyet Teşkilatı’nın ihtiyacı olan komiser yardımcılarını yetiştirmek üzere üniversite mezunu polis memurları arasından seçilen 1000 adaydan eğitimlerini başarıyla tamamlayan 976 kursiyer için 20 Mart 2017 Pazartesi günü mezuniyet töreni düzenlendi.

Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsü Nazım Canca Spor Salonu’nda gerçekleşen mezuniyet törenine, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Emniyet genel müdür yardımcıları, daire Başkanları, akademisyenler, mezun olan teşkilat mensuplarımızın aileleri ve basın mensupları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından dönem birincisi konuşmasını yaptı ve yaş kütüğüne plaket çaktı. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin pek çok terör örgütüyle aynı anda uğraşmak zorunda kaldığına, ancak en acı olanının 15 Temmuz hain darbe girişiminde milletin parasıyla alınmış uçaklarla, helikopterlerle milletimize, polisimize saldırılar yapmış olan hainlerle uğraşmak olduğuna dikkat çeken Emniyet Genel Müdürü Altınok konuşmasını: “Bunlar niye Emniyet Teşkilatına saldırdılar. Özel Harekat Daire Başkanlığı’nı, Ankara Emniyet Müdürlüğü’nü niye bombaladılar. Onlar biliyorlardı ki Emniyet Teşkilatını ele geçirmeden bu milleti dize getiremeyecekler. Polisi sindirmeden bu devleti ele geçirmek mümkün değildir.” şeklinde sürdürdü.

 

Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin polisi olacağız, bu milletin polisi olacağız. Milletin iradesiyle seçilmiş meclis ve bu meclisten çıkmış meşru hükümetin dışında hiç kimseden emir almayacağız. Bu teşkilata bundan sonra hiçbir yapının sızmasına izin vermeyeceğiz. Milletin iradesi dışında bir irade tanımayacağız.” şeklinde konuştu. Mezun olan komiser yardımcılarına sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir çalışma hayatı dileyen Altınok, mezunların yetişmesinde emeği geçen ailelerine, meslek büyüklerine ve eğitici personele teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Törende konuşan Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak ise, dünyadaki yakın ve güncel gelişmelerin takip edilerek polis eğitimiyle ilgili mevzuatın güncellendiğini ve terörle mücadelede daha etkin olabilmek adına operasyonel eğitimlere ağırlık verildiğini belirterek, mezun olan 976 komiser yardımcısı ile birlikte iki buçuk yıl içerisinde toplam 5.500 komiser yardımcısının Emniyet Teşkilatı saflarına katıldığını ifade etti.

Çolak konuşmasında polis memuru ve ilk derece amirlik eğitimi için başvuran adayların seçimlerinde oldukça titiz davranıldığına vurgu yaparak öğrencilere hitaben “Biz sizi itinayla seçtik, çünkü bir eğitimin yarısı uygun aday seçmektir. Sizden tek istediğimiz bunun bilincinde olmanız ve bu teşkilata güç katmanız” dedi.

Emniyet Genel Müdürü Altınok’un dereceye giren kursiyerlere ödüllerini vermesinin ardından mezuniyet töreni sona erdi.

 

 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • UPEM
  • TUBİM
  • Suç Önleme Sempozyumu
  • UTSAS Sempozyumu
  • Çocuklar Uluslararası Sempozyumu
  • İçişleri Bakanlığı